دانشگاه آزاد با برنامه‌ریزی صحیح در حوزه فناوری اطلاعات نیازهای خود و جامعه را برطرف کند

هاتف امروز : نخستین همایش دبیران شورای فناوری اطلاعات استان‌ها و مدیران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر میرزاده در سالن شهیدمطهری سازمان مرکزی برگزار شد.

به گزارش هاتف امروز به نقل ازروابط عمومی دانشگاه آزاد ، دکتر میرزاده در این همایش با ابراز خرسندی از برگزاری نخستین همایش دبیران شورای فناوری اطلاعات استان‌ها و مدیران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: در حقیقت یک وجه بسیار مهم برگزاری این همایش، سپاسگزاری و تشکر از تمامی همکاران حوزه فناوری دانشگاه آزاد اسلامی است که طی سه سال گذشته بیشترین تلاش را برای ارتقای این دانشگاه داشته اند.

وی افزود: همکاران حوزه فناوری طی سه سال گذشته تلاش کردند تا دانشگاه آزاد اسلامی در شأن مردم عزیز ایران بتواند در عرصه‌های ملی و بین المللی شاخص‌های برتری را داشته باشد.

دکتر میرزاده با تأکید بر اینکه برگزاری چنین همایش‌هایی باید برآیندهای مثبتی داشته باشد، گفت: ارتقای روش‌های سیستماتیک توسعه امور فناوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه آزاد اسلامی باید یکی از خروجی‌های برگزاری این همایش باشد.

تحولات وسیعی در حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته تحولات وسیعی در حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته، اظهار داشت: باعث افتخار است که امروز بیش از هزار نفر متخصص این حوزه در واحدهای سراسر کشور مشغول فعالیت هستند که این امر منشأ تحول و تغییر عمده در این حوزه بوده و می تواند باشد.

تشکیل کنسرسیوم فناوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه آزاد اسلامی در آینده نزدیک

دکتر میرزاده با ارائه پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم فناوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: همانند کنسرسیوم رباتیک دانشگاه که ۲۲ واحد دانشگاهی در آن فعالیت کرده و با هم افزایی، پروژه‌های مشترکی اجرا می‌کنند، حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه نیز می‌تواند با تشکیل یک کنسرسیوم، از توانایی‌های این مجموعه در سراسر کشور استفاده کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: تشکیل کنسرسیوم فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علاوه بر اینکه نیازهای این حوزه را مرتفع می‌کند، تبدیل به سرمایه ای می‌شود که کل کشور بتواند از خدمات مربوط به این حوزه در دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کرده و به یک منبع درآمد برای افراد متخصص این حوزه تبدیل می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات توانسته در دنیا تحولات بزرگی انجام دهد، گفت: امروزه تمام دنیا به واسطه فناوری و تکنولوژی، به هم متصل است و خبرهای مربوط به گوشه ای از دنیا، در کسری از ثانیه در تمام جهان مخابره می‌شود.

دکتر میرزاده افزود: اهمیت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایجاب می‌کند که دانشگاه آزاد اسلامی با برنامه‌ریزی و سیاست گذاری‌های صحیح در این زمینه، نیازهای خود و جامعه را برطرف کند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با تصویب شورای اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی، شرکت فرافن تشکیل شده است، اظهار داشت: همکاران ما در این مجموعه با افرادی که صاحب تجربه هستند، ارتباطات خوبی دارند و برای درآمدزایی غیرشهریه‌ای دانشگاه برنامه ریزی می‌کنند. خوب است کنسرسیوم فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه با تشکیل در آینده با شرکت فرافن ارتباط برقرار کند تا بتوانیم از توانایی‌های این مجموعه استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راه‌اندازی سامانه آزمایشگاه‌های همکار آزاد (ساها) با همکاری واحد کرمانشاه گفت: سامانه ساها یک تجمیع بزرگ در مجموعه آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه به وجود آورده و به محلی برای کسب درآمدهای غیر شهریه ای تبدیل شده است. حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه نیز می‌تواند با همین مکانیزم، طرحی پیاده کند تا با استفاده از توانایی‌ها و پتانسیل‌های این مجموعه در واحدهای سراسر کشور، به ایجاد درآمدهای غیر شهریه ای کمک کرده و خود متخصصان این حوزه نیز بتوانند از ظرفیت‌های آن بهره‌مند شوند.

موافقت با ارتقای وضعیت شغلی همکاران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی

میرزاده ضمن موافقت با اغلب پیشنهادهای مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی برای ارتقای وضعیت شغلی همکاران این حوزه، گفت: راه اندازی اتوماسیون اداری، داشبورد مدیریتی و طرح‌های شیماد( شبکه یکپارچه مکاتبات اداری)، سیکاپ (شبکه یکپارچه کتابخانه ها و پایان نامه ها )، منادا (سامانه نقل و انتقالات) تنها گوشه ای از خدمات همکاران حوزه فناوری است که از ارزش بالایی برخوردار است.

دکتر میرزاده با بیان اینکه با راه اندازی سامانه‌های فوق هزینه‌های دانشگاه آزاد اسلامی کاهش پیدا کرده، اظهار داشت: کسانی که در کاهش این هزینه‌ها موثر بوده اند، باید مورد تشویق و تقدیر قرار گرفته و برای آنها مزایایی قائل شد.

وی همچنین با پیشنهاد ارائه تسهیلات به همکاران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه در سراسر کشور برای خرید یک دستگاه تبلت موافقت کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر ۵۳ نرم افزار در دانشگاه آزاد اسلامی به کار گرفته شده، گفت: از این تعداد، ۳۸ نرم افزار یا برای بار اول راه اندازی شده یا کاملاً بازسازی شده اند و این موضوع جای قدردانی دارد.

تمامی مکاتبات دانشگاه آزاد اسلامی از طریق اتوماسیون اداری انجام می‌شود

وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی مکاتبات دانشگاه از طریق اتوماسیون اداری انجام می‌شود، اظهار داشت: حذف ارسال روزانه ۶هزار نامه توسط پست به واحدهای دانشگاهی، کمک بزرگی به محیط زیست است و مزایای اقتصادی نیز در بر داشته است.

دکتر میرزاده خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی امروز با همکاری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، وابستگی به داخل و خارج برای خرید نرم افزار را به حداقل رسانده و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.

تقویت ارتباط دانشگاه آزاد اسلامی با دولت الکترونیک

وی با اشاره به حضور دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه الکامپ و تقدیر وزیر ارتباطات از دانشگاه، تصریح کرد: بهتر است دانشگاه آزاد اسلامی برای تسریع امور، ارتباط خود را با دولت الکترونیک تقویت کرده تا همه بتوانند از خدمات این دانشگاه منتفع شوند. همکاری با دولت الکترونیک ایجاب می‌کند که هرچه سریع‌تر کنسرسیوم فناوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه یکی از اصولی ترین امور در ابتدای مدیریت جدید این دانشگاه، تشکیل شوراهای راهبردی بود، گفت: شورای راهبردی فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز از ابتدا تاسیس شد و به حمدالله امروز اقدامات خوبی توسط این شورا انجام شده است. در دانشگاه آزاد اسلامی از مجموعه متخصصان در تمامی حوزه‌ها حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی با تأسیس دفاتری در کشورهای آسیایی و اروپایی، به یک دانشگاه بین المللی تبدیل شده است، گفت: همچنین حضور دانشگاه در اتحادیه انجمن آسایهل ایجاب می‌کند که ارتباطات بین‌المللی این دانشگاه روز به روز بیشتر شود و باید ارتباط خود را با دنیای علم افزایش دهیم.

دکتر میرزاده پیشنهاد داد با تشکیل کارگروهی متشکل از معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مدیرکل بین‌الملل و مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات، برنامه‌ریزی صورت گیرد تا هرجای دنیا که یک فارسی زبان وجود دارد و می‌خواهد در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل شود، بتواند از امکانات این دانشگاه استفاده کند و این موضوع با توانایی‌های الکترونیکی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و با همکاری واحد مجازی این دانشگاه محقق شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات، حوزه بسیار مهمی است، گفت: این حوزه می‌تواند با همان سرعتی که خود توسعه پیدا کرده، باعث توسعه دانشگاه نیز شود. توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه به نحوی مدیون حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و این حوزه می‌تواند در ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی بسیار موثر باشد.

وی در پایان خطاب به مدیران، مسئولان و همکاران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شما باعث آبرو، توسعه، حیثیت، کارآمدی، کارآیی و اثربخشی دانشگاه آزاد اسلامی هستید و از شما بسیار تشکر می‌کنم.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.