برنامه دانشگاه تربیت مدرس برای جذب ۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی

هاتف امروز: رییس دانشگاه تربیت مدرس گفت: این دانشگاه با پیشبرد برنامه‌های راهبردی خود ظرف ۱۰ سال آینده میزبان ۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی در رشته‌های مختلف خواهد بود.

دکتر محمد تقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس در گفت و گویی با اشاره به اینکه یکی از اهداف طرح تحول راهبردی دانشگاه تربیت مدرس رساندن دانشگاه به تراز فعالیت‌های بین‌المللی است اظهار کرد: تصمیم داریم دانشجویان خارجی دانشگاه تربیت مدرس را ظرف ۱۰ سال آینده به عدد ۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی برسانیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد دانشجویان خارجی دانشگاه تربیت مدرس زیاد نیست و به ۲۰۰ دانشجوی خارجی می رسد گفت: البته با توجه به اینکه دانشگاه تریت مدرس تنها در تحصیلات تکمیلی دانشجو می‌پذیرد و مقطع کارشناسی ندارد. بنابراین تعداد دانشجویان این دانشگاه زیاد نیست  ولی پیش بینی شده است که چیزی حدود ۱۸ درصد دانشجویان بعد از ۱۰ سال از دانشجویان خارجی باشند که این یک شاخص مهم توسعه برای دانشگاه است.

احمدی ادامه داد: در حال حاضر در رشته های علوم انسانی از کشورهای متنوعی دانشجوی خارجی در دانشگاه تربیت مدرس مشغول به تحصیل هستند که شامل دانشجویان کشورهای نزدیک و دور از جمله اروپا، آسیای دور ، ژاپن، کره، چین و همچنین کشور های همسایه هستند و همچنین در رشته‌های علوم پایه و مهندسی بیشتر از کشورهای همسایه دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند و عراق و افغانستان در صدر این کشور ها هستند. ولی موارد زیادی نیز از کشور های آفریقایی و بعضا کشور های آسیای مرکزی دانشجویانی در این رشته ها در داشگاه تربیت مدرس تحصیل می کنند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.