لیگ جهانی والیبال – ایتالیا/ ایران مغلوب نایب‌قهرمان المپیک شد

هاتف امروز: تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی مغلوب ایتالیا شد.

به گزارش هاتف امروز، در آخرین بازی روز نخست رقابت‌های لیگ جهانی والیبال در سال ۲۰۱۷ تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود در این رقابت‌ها به مصاف ایتالیا رفت و برابر میزبان خود شکست خورد.

در گروه A هفته اول این رقابت‌ها، تیم‌های ایران، ایتالیا، برزیل و لهستان حضور دارند که شهر پیزاروی ایتالیا میزبان این تیم‌ها است.

بازی ایران برابر ایتالیا، اولین بازی رسمی سرمربیگری ایگور کولاکوویچ با تیم ملی ایران است.

ایتالیایی‌ها در این دوره از رقابت‌ها نفراتی چون ایوان زایتسف و عثمانی خوآن‌تورنا را در اختیار ندارند. تیم ملی والیبال ایران هم بدون محمد موسوی مصدوم و هم چنین شهرام محمودی که تصمیم به کناره‌گیری از تیم ملی گرفته است، پا به این رقابت‌ها گذاشت.

میزبان با ترکیب داوید کاندلارو، لوئیجی راندازو، نیکولا پیزارسی، لوکا وتوری، سیمونه جیانلی، فابیو بالاسو، فیلیپو لانزا، سیمونه بوتی (کاپیتان)، ماسیمو کولاچی، متئو پیانو، اولگ آنتونوف، لاکوپو بوتو، جولیو سابیو و ریکاردو اسبرتولی با مربیگری لورنزو بلنجینی در لیگ جهانی حاضر است.

ایران هم در پنجمین تجربه حضورش در لیگ جهانی با ترکیب سعید معروف، فرهاد سال‌افزون، رضا قرا، امیر غفور، فرهاد نظری‌افشار، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی‌پور، محمدجواد معنوی‌نژاد، سامان فائزی، عادل غلامی، مسعود غلامی، مهدی مرندی و مصطفی حیدری و سرمربیگری ایگور کولاکوویچ در این هفته از رقابت‌ها حاضر است.

این دیدار با قضاوت فرانسیسکو لاسی، داور دومنیکنی از ساعت ۲۲:۴۵ دقیقه آغاز شد.

ست اول ۲۵-۲۲ ایتالیا

تیم ملی ست اول را با ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، عادل غلامی، فرهاد قائمی، امیر غفور، مسعود غلامی و حیدری آغاز کرد.

کاندلارو، راندازو، وتوری، جیانلی، لانزا و پیانو نیز برای ایتالیا بازی را آغاز کردند.

ایتالیا بازی را بهتر آغاز کرد و ۶ بر ۲ از حریف پیش افتاد. اشتباه داور در خصوص نگرفتن خطای دو ضرب بازیکن ایتالیا باعث اعتراض معروف از همان ابتدای کار شد.

سه سرویس خوب میلاد عبادی‌پور باعث شد دو تیم در امتیاز ۶ به تساوی برسند اما در ادامه عملکرد ضعیف و بازی بدون تمرکز بازیکنان ایران باعث شد ایتالیا ۱۴-۱۱ پیش بیفتد و کولاکوویچ مجبور به گرفتن وقت استراحت شود.

تاثیر حضور نداشتن موسوی و ضعف دفاع روی تور ایران از همان ست اول مشهود بود. در امتیاز ۲۰-۱۸ میرزاجانپور جانشین عبادی‌پور شد.

در امتیازهای پایانی ایران موفق شد اختلاف امتیاز را کم کند. بلنجینی در امتیاز ۲۲-۲۳ درخواست وقت استراحت کرد.

وتوری از خط سرویس موفق شد امتیاز ۲۵ را به دست بیاورد و ست اول ۲۵-۲۲ به نفع ایتالیا به پایان برسد.

ست دوم ۲۵-۲۳ ایتالیا

ست دوم را ایران بهتر آغاز کرد و ۷ بر ۴ نیز پیش افتاد.

در حالی که ایران ۴ امتیاز از حریف پیش بود اما ایتالیا امتیازهای عقب‌افتاده را جبران کرد و بازی به تساوی ۹ رسید تا کولاکوویچ وقت استراحت بگیرد.
در امتیاز ۲۰-۱۸ به نفع ایتالیا، فرهاد سال‌افزون به جای معروف به میدان آمد اما این تعویض هم برای بهتر شدن دفاع ایران فایده نداشت.

سرویس وتوری به تور برخورد کرد و امتیاز ۲۱ برای ایران به دست آمد. یکی از معدود دفاع‌های ایران برابر ایتالیا را فرهاد قائمی به دست آورد و بازی ۲۳-۲۲ شد. دفاع امیر غفور و مسعود غلامی بازی را در امتیاز حساس ۲۳ به تساوی کشاند.

از دست دادن موقعیت‌ها توسط بازیکنان ایران و بی‌دقتی آن‌ها باعث شد این ست نیز ۲۵-۲۳ به نفع ایتالیا به پایان برسد.

ست سوم ۲۵-۲۲ ایتالیا

اشتباهات بازیکنان ایران و نرسیدن توپ به سعید معروف در ست سوم هم ادامه داشت.
کار سرعتی مسعود غلامی و سعید معروف و برخورد توپ به دست مدافع ایتالیا بازی را ۱۰-۹ به نفع ایران کرد.

بازی خوب بازیکنان ایران در ست سوم ادامه داشت و دفاع‌های خوب بازیکنان ایران و بالا رفتن دقت در زدن ضربات باعث شد ایران ۲۰-۱۷ از میزبان خود پیش بیفتد.

ضربه امیر غفور به خارج از زمین رفت تا باز هم ایتالیا امتیازهای عقب‌افتاده را جبران کند و بازی ۲۰-۲۰ شود.

در نهایت هم این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به نفع ایتالیا به پایان رسید تا ایتالیای میزبان ۳ بر صفر برنده این دیدار باشد.

گفتنی است، امیر خوش خبر به‌عنوان سرپرست، ایگور کولاکوویچ (سرمربی) پیمان اکبری (مربی) دراگان کوبیلسکی و سعید رضایی (کمک مربیان)، دکتر سیامک افروزی (پزشک) دانیل میسیچ (مربی بدنساز)، نوید مشجری (آنالیزور)، علیرضا پیشیاره (ماساژور) نیز کادر فنی تیم ملی والیبال ایران را تشکیل می‌دهند.

پیش از این دیدار نیز دو تیم لهستان و برزیل به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی لهستان به پایان رسید.

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود از ساعت ۱۹:۵۵ دقیقه شنبه(۱۳ خرداد) به مصاف برزیل می‌رود. ایتالیا هم با لهستان دیدار می‌کند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.