گردهمایی ۳۰۰ هکر در سنگاپور

هاتف امروز: وزارت دفاع سنگاپور در یک ابتکار عمل اعلام کرد که از ۳۰۰ هکر داخلی و بین المللی برای شناسایی و غلبه بر تهدیدات و آسیب های سایبری این کشور در سال آینده دعوت کرده است و این هکرها به زودی به این کشور خواهند رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز، این هکرهای منتخب از ۱۵ ژانویه تا ۴ فوریه ۲۰۱۸ ( ۲۵ دی تا ۱۵ بهمن ماه) فرصت دارند تا هشت سیستم اینترنتی وابسته به وزارت دفاع این کشور ، پورتال ملی ان اس و یک پورتال آموزشی را هک کنند تا راه های نفوذ به این شبکه ها شناسایی و مسدود شود.
این هکرهای ثبت نام شده از ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار براساس میزان موثر بودن اقدامات نفوذی خود دریافت می کنند تا راه های نقص سیستم های امنیتی و ملی وابسته به اینترنت در سنگاپور مورد شناسایی قرار گیرد.
به گزارش استریت تایمز، وزارت دفاع سنگاپور با بیان اینکه این نخستین برنامه آزمایشی دولت برای ارتقای امنیت شبکه های اینترنتی کشور است، اعلام کرد که این روش ادامه خواهد یافت.
این اقدام دولت سنگاپو پس از حمله سایبری اوایل سال جاری میلادی به وزارت دفاع این کشور صورت می گیرد. در این اقدام نفوذی، هکرها توانستند، شماره تلفن ، تاریخ تولد و شماره ملی ۸۵۴ نفر از شهروندان این دولت – شهر را به دست آورند.
دیوید، یکی از مقام های وزارت دفاع سنگاپور ضمن استقبال از این روش برای شناسایی نقاط ضعف شبکه های اینترنتی این کشور گفت که استفاده از هکرهای کلاه سفید توانمندی مقابله با هکرهای کلاه سیاه و بازیگران مخرب را افزایش می دهد که این موضوع از نظر امنیتی نیز بسیارحائز اهمیت است.
وی افزود: فضای سایبری به عنوان میدان جنگ بعدی در حال ظهور است و با این اوصاف سنگاپور برای نبرد در این عرصه باید آمادگی داشته باشد.
طبق این گزارش، این پروژه با هدایت شرکت ‘هکر ۱’ با هزینه احتمالی حدود ۱۰۰ هزار دلار برای شناسایی باگ های امنیتی در سیستم های اینترنتی سنگاپور در سال ۲۰۱۸ برگزار می شود.
تاکنون بسیاری از سازمان های بین المللی مانند فیس بوک و وزارت دفاع ایالات متحده طرح های مشابهی را با موفقیت انجام داده اند.
شرکت هکر ۱ در سال ۲۰۱۶ برنامه مشابهی را برای وزارت دفاع آمریکا ‘ پنتاگون’ برگزار که طی آن بیش از هزار هکر در مدت سه هفته ۱۳۸ باگ امنیتی این سازمان را شناسایی کردند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.