جاسبی جدیدترین گزینه شهرداری تهران

هاتف امروز: اعضای شورای شهر که با استعفای نجفی باید جایگزین جدیدی برای اداره شهرداری تهران انتخاب کنند؛ حالا به سراغ رئیس اسبق دانشگاه آزاد رفتند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز؛ در بحبوحه‌ای که اولین استعفای شهردار تهران در جلسه روز یکشنبه ۱۹ فروردین‌ماه مورد مخالفت اعضای شورای شهر قرار گرفته بود، در همان روز، برخی اعضای شورای شهر شروع به رایزنی با گزینه‌های جدیدی برای تصدی شهرداری تهران کردند.

در همین راستا، عصر روز یکشنبه برخی اعضای شورای شهر تهران به نمایندگی از طیف کارگزاران سازندگی در دفتر دکتر عبدالله جاسبی، رئیس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی و عضو فعلی شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور پیدا کردند و از وی دعوت کردند تا برنامه خود را برای تصدی شهرداری تهران ارائه کند.

اگرچه عبدالله جاسبی سال‌ها حضور در ریاست دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان یک کرسی دانشگاهی در کارنامه خود داشته و یک بار نیز کاندیدای ریاست جمهوری بوده است، اما برخی اعضای شورای شهر معتقدند که توانایی فنی و اجرایی جاسبی برای اداره تهران بسیار مناسب بوده و وی می‌تواند از عهده شهری مانند تهران برآید.

توسعه دانشگاه آزاد، حجم گسترده فعالیت‌های عمرانی و اداره دانشگاه با هزاران کارمند و بودجه چند ده میلیاردی بخشی از کارنامه جاسبی در دانشگاه آزاد است که باعث شده تا وی بیش از پیش به گزینه شهرداری تهران نزدیک شود.

بر اساس این گزارش، عبدالله جاسبی، از پیشنهاد اعضای شورای شهر استقبال کرده و قرار است در روزهای آینده، برنامه اجرایی جاسبی برای اداره تهران تدوین و به اعضای شورای شهر داده شود.

اگرچه اصلاح‌طلبان به صورت یکپارچه شورای شهر تهران را در اختیار دارند، اما طیف‌های مختلف اصلاح‌طلبان شامل کارگزاران سازندگی، اتحاد ملت، ندا و برخی نزدیکان به عارف به صورت جداگانه در حال رایزنی برای انتخاب شهردار تهران از طیف نزدیک به خود هستند.

در همین راستا، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران با تائید این رایزنی‌ها گفته بود: جلسات هم‌اندیشی برای انتخاب شهردار با شاخص‌های لازم آغاز خواهد شد و از اعضای شورا می‌خواهم تا نامزدهای خود را برای سمت مهم شهردار تهران اعلام کنند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.