۴۱ نفر قربانی قاتل نامرئی در تهران

هاتف امروز:در چهارماه اول امسال ۴۱ نفر قربانی قانل نامرئی در استان تهران شدند.

به گزارش هاتف امروز، آمار پزشکی قانونی استان تهران نشان می‌دهد که در ۴ ماه ابتدایی سال، ۴۱ نفر قربانی مسمومیت با گاز منوکسید کربن شده‌اند.
این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد فوت ناشی از گاز مونواكسيدكربن ۳۹نفر اعلام شده بود ۱/۵ درصد افزايش یافته است. ۲۹ نفر مرد و ۱۲ نفر زن بوده اند.
مطابق آمار در کل کشور در ۳ ماه ابتدایی سال ۱۶۴ نفر قربانی قاتل نامرئی شده‌اند که از این تعداد ۱۲۲ نفر مرد و ۴۲ نفر زن بوده‌اند.
آمارها همچنین نشان می‌دهد که استان تهران و اصفهان بیشترین قربانیان و بوشهر، خوزستان، قم و یزد بدون قربانی کمترین قربانیان را داشته اند.
در سال ۹۴ نیز ۶۲۶ نفر قربانی مسمومیت با گاز منوکسیدکربن شده اند که ۴۸۲ نفر مرد و ۱۴۴ نفر زن بودند.
گاز CO گازیست سمی که از احتراق ناقص کربن به وجود می آید که رنگ و بوی خاصی ندارد و به همین دلیل آنرا قاتل خاموش می نامند.وقتی CO وارد سیستم تنفسی شخصی شود بلافاصله با گلبول های قرمز شخص وارد واکنش شده و باعث می شود تا اکسیژن کمتری به اعضای بدن برسد که اولین عوارض این مساله در ابتدا سوزش چشمها و پس از سپری شدن زمانی بین ۱ الی ۲ ساعت بسته به غلظت گاز کربن مونواکسید موجود در مکان فرد احساس خواب آلودگی و احساس خستگی مفرط میکند.
در این حالت اعضای بدن گِزگِز کرده و اگر بدن شخص حساس باشد دچار خونریزی بینی می شود. اگر شخص سعی کند سرپا بایستد دچار سرگیجه به همراه حالت تهوع شده و چشمها در این حالت اغلب سیاهی می رود. در ادامه ممکن است شخص دچار بیهوشی شود.
افرادی که در یک فضای سربسته در معرض استنشاق این گاز قرار می‌گیرند ابتدا احساس کرختی و خواب آلودگی می‌کنند و در صورتی که هرچه سریعتر مکان را ترک نکنند و یا هوای تازه تنفس نکنند دچار بیهوشی و در نهایت خفگی می‌شوند.کودکان ، سالمندان ،افراد با سابقه بیماریهای قلبی – ریوی و افراد با مبتلا به بیماری های خونی بیشتر از سایرین دچار عوارض ناشی از مسمومیت با گاز CO میشوند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.