جواب سردار دهقان به علی لاریجانی

هاتف امروز- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تاسف از سوء تفاهم ایجاد شده در برداشت از سخنانش، تاکید کرد: آنچه من گفتم به هیچ عنوان تضعیف شان و جایگاه مجلس یا نمایندگان نبوده است، بلکه منظور این بود که اتخاذ چنین تصمیمی نیاز به تصویب مجلس ندارد.
در آغاز جلسه روز سه‌شنبه، علی لاریجانی رئیس مجلس در نطق پیش از دستور نسبت به سخنان وزیر دفاع در مورد طرح موضوع حضور هواپیماهای روسی در پایگاه نوژه واکنش نشان داد.
سه روز پیش، سردار حسین دهقان، وزیر دفاع، در مورد طرح این موضوع در مجلس گفت که استفاده هواپیماهای روسیه از یک پایگاه هوایی در خاک ایران در راستای همکاری‌های سه جانبه روسیه، ایران و سوریه و با مصوبه شورای عالی امنیت ملی صورت گرفته و ارتباطی به مجلس ندارد.
رئیس مجلس در مورد اظهار نظر وزیر دفاع گفت: “لازم است به وزیردفاع این تذکر داده شود که نسبت به مجلس درست حرف نزدند. باید ادب حکمرانی را در این مسائل رعایت می‌کردند.”
پیش از این اعلام شده بود که ۲۰ نماینده خواستار توضیح مقامات در جلسه غیر علنی مجلس درباره استقرار جنگنده های روسی در پایگاه نوژه همدان شده بودند.
پس از سخنان امروز علی لاریجانی  سردار حسین دهقان در نامه ای سخنان خود را توضیح داد و گفت سوء تفاهم شده است.
در این نامه آمده است:
پیرو تذکر و اظهارنظر جناب عالی در جلسه دوم شهریورماه مجلس شورای اسلامی در رابطه با انعکاس نظر اینجانب در مورد کمک به اقدام مشترک ایران – روسیه برای پشتیبانی از جبهه مقاومت در سوریه جهت مقابله با جریانات تروریستی – تکفیری که به نیابت از مثلث آمریکا، عربستان و صهیونیست ها منطقه را ناامن و بی ثبات کرده و دامنه و گستره اقدامات آن ها امنیت جهان را تحت تاثیر قرار داده است، باستحضار می رساند:
۱- شان و جایگاه مجلس شورای اسلامی در قانون اساسی، مواضع و دیدگاه های حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب برای ملت ما شناخته شده و در تاریخ حیات جمهوری اسلامی ایران به عینیت رسیده است.
۲- نمایندگان مجلس، وفق قانون اساسی می توانند از مسایل کشور مطلع شده و در جریان امور قرار گیرند و بحمدالله در دوره مسوولیت اینجانب تعامل و همکاری همه جانبه با مجلس و نمایندگان در بالاترین سطح قرار دارد.
۳- ضمن ابراز تاسف از سوءتفاهم ایجاد شده تصریح می گردد آنچه من گفتم به هیچ عنوان تضعیف شان و جایگاه مجلس و یا نمایندگان نبوده و بلکه منظور این بود که اتخاذ چنین تصمیمی نیاز به تصویب مجلس ندارد.
وزیر دفاع و پیشتیبانی نیروهای مسلح در این نامه از رییس مجلس خواسته است تا این موضوع را به نحو مقتضی در جلسه علنی مجلس به استحضار نمایندگان برساند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.