شاسی بلند قدرتمند/گریت وال هاوال H8 +فیلم وعکس

هاتف امروز: داستان خودروهای گریت وال برای خود داستانی طولانی و کمی تاسف بار دارد. گریت وال در نسخه های هاوال و در بازار پررونق و باز چین توانسته برای خود اسم و رسم و رکوردهایی را ثبت کند و مخصوصاً در مدل H6 برای سال های پیاپی عنوان پرفروش ترین شاسی بلند این بازار را بدست آورد. اما در بازار داخل داستانی بسیار متفاوت در جریان است. مدل های H6 و M4 در سال های اخیر توسط دیار خودرو عرضه شد که با تاخیر و در تعدادی بسیار محدود به بازار عرضه شد و شاید در حال حاضر کمتر کسی خبر داشته باشد که اصلاً چنین خودرویی در بازار عرضه می شود و چه عقبه ای دارد.
اما سال گذشته بود که عظیم خودرو با همکاری دیارخودرو تبلیغات گسترده و پیش فروشی با تخفیف های زیاد را شروع کرد و آن را “طوفان هاوال” نامید. این خودروهای قرار است ابتدا به صورت وارداتی عرضه شود و حرف هایی از تولید این خودرو در دیارخودرو نیز به گوش می رسید، اما هیچ کدام از مدل های مختلف پیش فروش شده در لیست خودروهای مجاز به واردات نبودند، تا همین چند روز پیش که مدل هاوال H8 در این لیست قرار گرفت و ثبت سفارش آن باز شد و آن را به یک قدمی بازار رساند.
با وجود اینکه این روزها خبر توقف شماره گذاری هاوال در خبرگزاری ها منتشر شده، اما به نظر می رسد ورود این خودرو به لیست خودروهای مجاز به واردات نویدبخش حضور این چینی تازه وارد به بازار است.

94903_h8_wg_66 36899_h8up_09  50646_h8_ns_22

گریت وال هاوال H8

اجازه دهید بیشتر در مورد این خودرو صحبت کنیم. برخلاف مدل H6 که برای خود اسم و رسمی دارد، مدل H8 اصلاً موفقیت مدل H6 را نداشته و به طور مثال در سال ۲۰۱۵ توانست رتبه ۸۷ ام را بین شاسی بلندهای عرضه شده در بازار چین با فروش تنها ۸۹۸۵ دستگاه بدست آورد. روی این خودرو تنها پیشرانه ۲ لیتری نصب می شود که دقیقاً ۱۹۶۷ سی سی حجم دارد و می تواند حداکثر ۲۱۴ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه و ۳۲۴ نیوتن متر در دورهای بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دور را تولید کند. این نیروی تولید شده از یک پیشرانه ۲ لیتری کاملاً نمایانگر استفاده از توربوشارژ است و اگرچه استفاده از این سیستم پرخوران برای بهره گیری توان بالاتر مناسب است، اما داستان نگهداری خاص خود را دارد که امیدواریم دیارخودرو بتواند خدمات خوبی را به خودروهای توربوشارژی که به نام آن وارد خواهد شد، بدهد.
روی گریت وال هاوال H8 گیربکس ۶ سرعته خودکار نصب شده و خوشبختانه مدلی که مجوز را دریافت کرده از نوع ۴ چرخ متحرک ۴WD است. اگر بخواهیم کمی بیشتر در مورد مشخصات این خودرو بگوییم، هاوال H8 دارای ۴۸۰۶ میلیمتر طول، ۱۹۷۵ میلیمتر عرض و ۱۷۹۴ میلیمتر ارتفاع است و فاصله بین دو محور آن ۲۹۱۵ میلیمتر است. اما همه این ها به کنار، ما با یک خودرویی بزرگ سر و کار داریم و ابعاد و اندازه آن حتی از هیوندای سانتافه هم بیشتر است.
روی این خودرو بنا به ادعای سایت دیارخودرو، تجهیزاتی همچون سنسور نور، سانروف، سیستم صوتی با قابلیت پخش DVD، آمپلی فایر، صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی، پدال ترمز پارک، سامانه کنترل پایداری، سیستم tpms، ورود بدون کلید، روکش چرمی صندلی ها، حافظه تنظیم صندلی، رینگ های ۱۹ اینچی، درب صندوق برقی و … قابل نصب است اما باید تا ورود این خودرو به داخل صبر کنیم و ببینیم در نهایت چه تجهیزاتی در عمل روی هاوال H8 ارایه می شود.

فیلم راببینید

                                                                                    

اگر خاطرتان باشد، در زمانیکه عظیم خودرو مشغول پیش فروش این خودرو بود، هاوال H8 را با نام وندا Venda معرفی کرده بود آن را با قیمتی قطعی ۱۹۶ میلیون تومان عرضه می کرد که البته تخفیف بسیار زیاد ۲۲ درصدی را نیز برای آن در نظر گرفته بود. حال در نظر بگیریم با تمام اتفاقات و رفع تمامی مراحل واردات و شماره گذاری و برفرض ثابت ماندن این قیمت در زمان عرضه، با خودرویی چینی و ۲ لیتری توربو سر و کار داریم که هم قیمت خودروهای معروفی همچون هیوندای سانتافه ، تویوتا RAV4 و یا حتی شاسی بلندهای ارزان تر همچون توسان و اسپورتیج است و اگرچه هیچ کدام از آنها به موتور ۲۰۰ اسبی مجهز نیستند، اما روی آن ها برندی حکاکی شده که می تواند کار را برای هر رقیبی سخت کند. در نهایت باید گفت که امیدواریم هر آنچه باشد، گریت وال هاوال H8 با نام وندا بتواند در زمان مقرر به مشتریان تحویل داده شود و دیار خودرو نیز بتواند خدمات خوبی را به این تازه وارد چینی ارایه دهد و سپس شاهد رویارویی این چینی جدید به رده قیمتی ۲۰۰ میلیونی ها باشیم و ببینیم که هاوال H8 در مقابل رقبای پرآوازه ژاپنی و کره ای خود چند مرده حلاج است!

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.