مذاکره محیط زیست با آموزش و پرورش برای تعطیلی دو هفته‌ای مدارس

هاتف امروز: رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان اینکه در حال مذاکره با آموزش وپرروش در سطوح مختلف پیرامون تعطیلی مدارس در پاییز هستیم گفت: امیدواریم با توجه به همکاری‌های خوبی که با آموزش و پرورش در بخش‌های مختلف داریم بتوانیم در این زمینه نیز برای کلانشهرها تدبیر کنیم تا فرزندانمان در زمان وارونگی در هوای سالمتری تنفس کنند.

به گزارش هاتف امروز: معصومه ابتکار  به ارائه توضیحاتی پیرامون پیشنهاد تعطیلی دوهفته‌ای مدارس در پاییز پرداخت و اظهار کرد: کار خوبی از سال گذشته شروع شد و برنامه کاهش آلودگی هوا را به طور جدی دنبال می‌کنیم، سازمان محیط زیست به صورت مرتب جلساتی را برگزار و در بخش‌های مختلف اعم از خودرو و سوخت از وزارت نیرو، وزارت صنعت و … گزارش گیری می کند.

وی افزود: مرحله به مرحله بر اساس برنامه مصوب کاهش آلودگی هوا پیش می‌رویم. علاوه بر این رئیس جمهور به دلیل شرایط خاص کلانشهرها دستور داد کارگروه ویژه‌ای نیز تشکیل شود و بحث تجهیز منابع را نیز در بگیرد تا علاوه بر امور فنی و کاری که انجام می‌دهیم سیستم بانکی هم پای کار بیاید و طرح‌ها با شتاب بیشتر و همکاری نظام بانکی اجرا شود.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان اینکه دکتر شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهور مسئولیت این کار را برعهده گرفته است گفت: این کار گروه تشکیل شد و به طور مرتب جلسه دارد و تمام دستگاه‌ها مکلفند در جلسه حضور پیدا کنند.

ابتکار افزود: دولت مصوبه ویژه‌ای برای سال ۹۵ داشت و یکی از مسائل این بود که برای سال جاری تغییراتی را در ساعات کار ادارات و ساعات مدارس و تعطیلی دوهفته‌ای مدارس در نیمه دوم سال لحاظ کرده و سازوکارهایی از این دست را که شاید هزینه‌کمتر اما نتیجه بخش باشد را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه در حال مذاکره با آموزش وپرروش در سطوح مختلف هستیم گفت: امیدواریم با توجه به همکاری‌های خوبی که با آموزش و پرورش در بخش‌های مختلف داریم بتوانیم در این زمینه نیز برای کلانشهرها تدبیر کنیم تا فرزندانمان در هوای سالمتری تنفس کنند. بخصوص یک بازه ۳۰ تا ۴۰ روزه  را داریم که هوا ساکن می‌شود و سرد است و وارونگی هوا اتفاق می‌افتد. در این مدت تهران و یا سایر کلانشهرها همانند دیگی می‌شوند که درشان بسته می‌شود و هرچه آلودگی هست می‌ماند و  راه تبادل هوا بسته شده و دیگر راه فرار ندارد. بنابراین باید برای این چند روز فکر کرد.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست افزود: برنامه ریزی ما این بود که تردد ناشی از دانش آموزان به مدارس را کاهش دهیم و دانش آموزان با حضور در منزل و یا سفر کمتر در معرض آسیب ها قرا بگیرند. جلسات ما ادامه دارد و امروز هم یکی از موضوعات جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهرها در مورد پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای  مدارس بود که با حضور وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه  برگزار شد و  هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم  و سازمان همچنان در حال بررسی موضوع است و امیدواریم هرچه زودتر به تصمیمی در این خصوص برسیم.

بررسی تعطیلی دو هفته‌ای مدارس بدلیل آلودگی هوا امری پیچیده است

به گزارش هاتف امروز، وزیر آموزش‌ و پرورش نیز امروز در نشست خبری در پاسخ به پرسشی مبنی بر پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای مدارس در فصل پاییز به علت آلودگی هوا اظهار کرد: ما نمی‌توانیم به طور شناور مدارسمان را تعطیل کنیم.

وی افزود: اینکه در چه تاریخ‌هایی وارونگی هوا رخ می‌دهد از ابهامات است اما ما استقبال می‌کنیم و در کمیته مشترکی با محیط زیست موضوع را بررسی می‌کنیم زیرا سلامت دانش‌آموزان برای ما مهم است از سوی دیگر ۱۰ درصد مدارس ما در کل کشور دو شیفته هستند و اگر بخواهیم ساعات مدارس را تغییر دهیم به دانش آموزان لطمه وارد می‌شود. کار ابعاد مختلفی دارد و خیلی ساده نیست.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.