مسمومیت ۵ نفر از یک خانواده قمی با ذغال چوب

هاتف امروز: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم از مسمومیت ۵ نفر از اعضای یک خانواده با ذغال چوب خبر داد.

محمدرضا حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار هاتف امروز ، با اعلام این خبر عنوان کرد:مسمومیت یک خانواده ۵ نفره با ذغال چوب دریکی ازبخش‌های استان نیز ازجمله حوادث شاخص روزجمعه استان قم بود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم افزود:خوشبختانه  با تماس به موقع این خانواده با ۱۱۵ و هم‌چنین حضور به موقع پرسنل اورژانس، افراد مسموم درمحل بصورت سرپایی درمان شدند.

وی خاطرنشان کرد:آمار مسمومیت با گازمونواکسیدکربن تا روز جمعه ۲۶ آذر ماه دراستان قم به ۸ نفر فوتی و ۴۷ نفر مسمومیت با درجات مختلف کاهش سطح هوشیاری رسیده است.

حسنی بیان کرد: امروز بالگرد اورژانس در جهت انجام ماموریت‌های خود در حوادث جاده‌ای ۲ بار از زمین برخواست و مصدومان را به مراکز درمانی منتقل کرد.

وی در مورد شاخص‌ترین تصادفات در روز جمعه و تعداد مجروحان اظهار کرد:در حدود ساعت ۰۸:۰۰صبح روزجمعه بر اثر برخوردشدید کامیون و پراید در جاده قدیم قم-اراک، ۳ نفر مجروح شدند که همزمان بااعزام یک دستگاه آمبولانس زمینی، اورژانس بالگرد نیز به محل اعزام شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم تصریح کرد: علت اعزام بالگرد نیز وخیم بودن حال یکی از مجروحان و نیز بارداربودن این مادر بود.

وی گفت: در ساعت ۱۰:۱۵ نیز درجاده گرمسار بر اثر واژگونی یکدستگاه آمبولانس که مربوط به بخش خصوصی بود ۳ مجروح بجای گذاشت که  دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ نیز جهت انتقال مجروحان این حادثه به محل اعزام شدند.

حسنی با اشاره به دیگر سوانح جاده‌ای روزجمعه گفت: ساعت ۱۱:۱۵ در محورسلفچگان-نیزار بر اثر واژگونی پراید ۵ مجروح برجای ماند که علاوه براعزام اورژانس زمینی، اورژانس هوایی(بالگرد)نیز به محل اعزام شد.

وی ادامه داد:حال ۲ تن از مجروحان وخیم و بدحال گزارش شد که علت اعزام بالگرد رساندن سریع‌تر مجروحان بدحال به بیمارستان بود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم عنوان کرد: در ساعت ۱۲:۱ نیز به دلیل برخورد شدید تریلی-خاور محور قدیم قم-سلفچگان  ۲ مجروح گزارش شد که حال یکی از مجروحان وخیم است.

وی گفت: در ساعت ۱۲:۰۰ نیز تصادف موتورسوار در بخش کهک جاده خاوه نیز یک مجروح بسیاربدحال بر جای گذاشت، ضمن این‌که در ساعت ۱۴:۰۰ نیز به دلیل واژگونی پژو درجاده تاج خاتون ۲ مجروح بر جای ماند.

حسنی خاطرنشان کرد:پرسنل اورژانس ۱۱۵ پس ازانجام اقدامات اولیه درمانی، مجروحان این واژگونی را نیز به مرکزدرمانی قم منتقل کردند.

وی گفت: هم‌چنین روزجمعه چندین مورد تصادف شهری و جاده‌ای دیگر به ویژه تصادف موتورسوارها گزارش شد که مجروحان در محل توسط پرسنل فوریت‌های پزشکی بصورت  سرپایی درمان شدند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.