فروش اقساطی سربازی در سال ۹۵

نمایندگان مجلس به دولت اجازه دادند
فروش اقساطی سربازی در سال ۹۵

نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ به دولت اجازه دادند تا کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که بیش از ۸ سال غیبت دارند با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت، به صورت یکجا یا تقسیط تا پایان سال ۱۳۹۵ معاف کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز به نقل ازاقتصادنیوز، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر دیروز (دوشنبه، ۲۳ فروردین) مجلس ودر جریان بررسی بخش درآمدی جزئیات لایحه بودجه ۹۵ کل کشور با بند ب تبصره ۱۱ این لایحه با ۱۲۱ رأی موافق، ۲۳ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در بند ب این تبصره آمده است: به دولت اجازه داده می‌شود تا کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که بیش از هشت‌سال غیبت دارند با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت، به‌صورت یکجا یا تقسیط تا پایان ۱۳۹۵ معاف کند. تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیت‌های مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می شود. میزان جریمه مشمولان غائب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه به شرح جدول زیر است:

مدرک تحصیلی

پایه ریالی جریمه مشمولین غائب

زیردیپلم

۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

دیپلم

۱۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

فوق دیپلم

۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

لیسانس

۲۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

فوق لیسانس

۳۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

دکترای پزشکی

۳۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

دکترای غیرپزشکی

۴۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

پزشکان متخصص و بالاتر

۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

بر اساس این گزارش، به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال، ده‌درصد (۱۰%) به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از شش‌ماه، یکسال محسوب می‌شود. همچنین برای مشمولان متأهل، پنج‌درصد(۵%) و برای مشمولان دارای فرزند نیز به‌ازای هر فرزند، پنج‌درصد(۵%) از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.