آیا اینترنت گران میشود؟؟

هاتف امروز : وزیر ارتباطات با بیان اینکه اینترنت اینترنت گران نمی‌شود، گفت: قیمتهای پهنای باند و خدمات دسترسی در سراسر دنیا در حال ارزان شدن است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز ، محمدجواد آ‌ذری جهرمی وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اینترنت گران نمی‌شود.

وزیر ارتباطات افزود: قیمتهای پهنای باند و خدمات دسترسی در سراسر دنیا در حال ارزان شدن است.

آذری‌جهرمی درباره مهمترین عملکرد در وزارتخانه متبوعش، بیان کرد: امیدواریم بتوانیم شبکه‌ای خوب و پایدار در ایام سفرهای نوروزی و تعطیلات برای مردم فراهم کنیم.

وی همچنین درباره برنامه‌هایی که وزارت ارتباطات در حوزه سیاست‌ اقتصاد مقاومتی دنبال می‌کند، افزود: اقتصاد مقاومتی در حوزه وزارت ارتباطات در لایه‌های مختلف تعریف شده که یک لایه مهم آن، توسعه فناوری اطلاعات به عنوان زیرساخت توسعه برای سایر بخش‌هاست.

وزیر ارتباطات ادامه داد: باید زیرساخت های لازم برای ارتباطات مناسب کشور فراهم شود، البته در شش ماه گذشته ۵۰ درصد زیرساخت‌های اینترنت نسل ۴ شهرهای باقی مانده تأمین شده و در حال حاضر همه شهرهای کشور از خدمات نسل سوم و چهارم اینترنت برخوردار هستند.

آذری جهرمی یادآور شد: تکلیفی در حوزه توسعه پهنای باند ثابت منازل در عرصه اقتصاد مقاومتی داشته‌ایم و قصد داریم با برنامه ریزی‌های انجام شده به رفع موانع سرمایه گذاری در این بخش بپردازیم.

وی گفت: با تغییر تعرفه‌ای که در مصوبه ۲۶۶ در چهار ماه گذشته ایجاد شد محتوای داخلی نسبت به قبل ۴۰ درصد رشد پیدا کرد که البته این رقم قابل توجهی است اما باید تلاش کنیم تا شاخص‌های بیشتری در این حوزه رشد کند.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: مهمترین پروژه اقتصادی وزارت ارتباطات بحث کریدور فاواست که در مجموعه فرودگاه پیام در حال پیگیری قرار دارد البته فاز اول آن به پایان رسیده، فاز دوم آن هم آغاز شده است و در سال آینده فاز سوم این پروژه به انجام می‌رسد.

آذری جهرمی اظهار کرد: پیوست فناوری در عرصه تولیدات داخلی ابلاغ شده و در حال پیگیری است اما هنوز در مسئله خدمات ملی اطلاعات سند مصوب و مدونی از شورای عالی فضای مجازی نداریم با این حال امسال رشد کسب و کارهای حوزه فاوا قابل توجه بود و در سال ۹۷ یکی از برنامه‌های جدی وزارت ارتباطات رفع موانع این پروژه و آماده‌سازی مناسب زیست بوم برای رشد کسب و کارهاست.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.