جلسه دادگاه قاتل ۳ مامور نیروی انتظامی فردا برگزار می‌شود

هاتف امروز :فردا سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده محمد ثلاث،قاتل سه مامور نیروی انتظامی در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار می شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز ، فردا(یکشنبه،۲۷ اسفند ماه) سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده محمد ثلاث راننده اتوبوس دراویش گنابادی که در خیابان پاسداران منجر به شهادت ۳ نفر از ماموران نیروی انتظامی شد برگزار می شود.

دادگاه ثلاث در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی به صورت علنی برگزار می شود.

جلسه اول و دوم رسیدگی به این پرونده یکشنبه و دوشنبه هفته گذشته(۲۰ و ۲۱ اسفند ماه) برگزار شد.

در جلسه اول دادگاه، قاضی شهریاری نماینده دادستان و سرپرست دادسرای جنایی کیفر خواست صادر شده برای متهم را قرائت کرد.

وی گفت: متهم فاقد مسکن و شغل و ازهم گسیختگی خانوادگی است و تعصبات خاص به گروه های خاص دارد و اتوبوس را توسط فردی به هویت خ که در حال حاضر در بازداشت است به محل حادثه آورده بود و خود متهم با درآوردن صندلی ها اتوبوس را به محل استراحت خود تبدیل کرده و بررسی ها نشان می دهد از لحاظ عقیدتی دچار افراط است. ازلحاظ قانونی عمل متهم به ارتکاب منطبق است با بند الف ماده ۲۹۰، ۳۵۰، ۳۵۱ و ۳۸۳ قانون مجازات اسلامی در خصوص ارتکاب سه فقره قتل عمدی و در خصوص اخلال در نظم عمومی منطبق با ۶۱۸ قانون اسلامی بخش تعزیرات مصوب سال ۱۳۷۵ است و با توجه به تقاضای اولیای دم مقتولان تقاضای قصاص در اجرای ماده ۲۷۹ را دارم.

در ادامه دادگاه متهم در دفاع از خود گفت: بنده محمد ثلاث ۵۰ ساله اهل بروجرد ساکن تهران دارای دو فرزند در حال حاضر مجرد و شیعه ۱۲امامی هستم.

وی ادامه داد: تاکنون دو همسر خود را طلاق داده ام و اکنون مجرد هستم و حدود ده الی دوازده سالی است که در تهران سکونت دارم.

وی در پاسخ به سوال قاضی دادگاه مبنی بر اینکه آیا سابقه کیفری هم دارید، بیان کرد: بله بنده حدود ۷، ۸ سابقه کیفری دارم که یک نوبت آن به خاطر حمل مواد مخدر در اتوبوس، سابقه کیفری مالی، سابقه کیفری اخلال در نظم عمومی ، سابقه ایراد و جرح با چاقو ، ‌تمرد از دستور ماموران نیروی انتظامی و اخلال در نظم عمومی از جمله این سوابق کیفری بنده است.

متهم افزود: شغل اصلی من رانندگی اتوبوس است و هیچ گونه سابقه بیماری و یا بستری شدن نداشته ام.

در جلسه دوم دادگاه که روز دوشنبه برگزار شد محمد ثلاث، سعید اشرف زاده را به عنوان وکیل خود در دادگاه معرفی کرد.

قاضی کشکولی توضیح داد: براساس قانون به دلیل اینکه متهم برای خود اقدام به انتخاب وکیل کرده است، در نتیجه طبق قانون دفاع وکیل تسخیری خلاف قانون است.

اشرف زاده وکیل مدافع محمد ثلاث در دادگاه گفت: بنده برای دفاع از موکلم نیازمند مطالعه پرونده هستم و از دادگاه درخواست دارم وکیل تسخیری با توجه به اینکه به مفاد پرونده آشنا هستند از متهم دفاع کند.

با اعلام درخواست وکیل مدافع متهم برای مطالعه پرونده، قاضی با درخواست استمهال وکیل متهم موافقت کرد.

فردا سومین جلسه دادگاه این متهم برگزار می شود و به نظر می رسد این جلسه،آخرین جلسه رسیدگی به این پرونده باشد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.