قیمت نفت جهش یافت

هاتف امروز :برنامه‌های عربستان برای تمدید توافق کاهش تولید در سال ۲۰۱۹ برای کاهش شکاف عرضه و تقاضا در بازار موجب شد تا قیمت نفت امروز با بیش از یک درصد جهش مواجه شود و به به آستانه ۷۰ دلار رسید
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز ، به نقل از رویترز، برنامه‌های عربستان برای تمدید توافق کاهش تولید در سال ۲۰۱۹ برای کاهش شکاف عرضه و تقاضا در بازار موجب شد تا قیمت نفت امروز با بیش از یک درصد جهش مواجه شود.

افزایش قیمت نفت در حالی است که بازارهای بورس جهان به‌دلیل نگرانی‌ها از آغاز جنگ تجاری بین آمریکا و چین با افت مواجه شده است، اما قیمت طلا به‌عنوان یک بازار امن برای سرمایه‌گذاری، امروز به بالاترین رقم ۲ هفته گذشته رسیده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیروز یادداشتی را امضا کرد که ممکن است به‌موجب آن تعرفه‌هایی بر ۶۰ میلیارد دلار واردات چین به آمریکا اعمال شود. چین نیز طرح‌هایی را برای اعمال تعرفه بر واردات ۳ میلیارد دلار کالا از آمریکا اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۶۹ سنت، معادل ۱٫۱ درصد افزایش نسبت به جلسه قبل به ۶۴ دلار و ۹۹ سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز با ۶۳ سنت، معادل ۰٫۹ درصد افزایش به ۶۹ دلار و ۵۴ سنت رسید. در این هفته قیمت نفت برنت در آستانه رشد حدوداً ۵درصدی قرار دارد که بیشترین رشد هفتگی از جولای سال گذشته تاکنون است. قیمت نفت خام آمریکا نیز در این هفته حدود ۴٫۳ درصد رشد داشته است.

عامل اصلی رشد قیمت نفت اظهارات وزیر انرژی عربستان است که گفته، اعضای اوپک باید هماهنگی با روسیه و دیگر تولید کنندگان غیراوپکی در زمینه محدود کردن عرضه در سال ۲۰۱۹ را ادامه دهند تا ذخایر جهانی نفت را کاهش دهند.

توافق کاهش تولید قرار بود در پایان امسال منقضی شود، اما ظاهراً عربستان در تلاش است تا توافق تمدید شود.

هرچند تحلیلگران معتقدند تقابل تجاری بین آمریکا و چین می‌تواند به بازارهای نفت لطمه بزند، اما فعلاً میزان تقاضا برای نفت مناسب به‌نظر می‌رسد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.