انحصار آموزش «زبان انگلیسی» در مدارس شکسته شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رئیس جمهور تشکیل جلسه داد در این جلسه بر شکسته شدن انحصار آموزش زبان انگلیسی در آموزش و پرورش تأکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز : در پی سخنان رهبرانقلاب در خصوص موضوع آموزش زبان انگلیسی و توجه به دیگر زبان‌های خارجی، وزارت آموزش و پرورش و نهادهای مرتبط فرهنگی به دنبال عدم وجود انحصار «انگلیسی» در مدارس هستند.

پیش از این شورای عالی آموزش و پرورش در مصوبات خود بر آموزش ۵ زبان خارجی در مدارس تأکید کرده بود اما اقبال زبان انگلیسی نسبت به دیگر زبان‌ها بیشتر بود که یکی از علل آن نیز وجود امکانات سخت افزاری و نرم افزاری آموزش زبان انگلیسی است.

اما در هفتصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که سه شنبه ۲۲ تیرماه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان برگزار شد، بر شکسته شدن انحصار آموزش زبان انگلیسی در مدارس تأکید شد.

محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آموزش زبان‌های خارجی در مدارس اظهار داشت: «در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید شد که درباره آموزش زبان‌های خارجی در مدارس نباید انحصار وجود داشته باشد و با تصویب شورای عالی آموزش و پرورش نیز مقرر شده است که پنج زبان دیگر در مدارس تدریس شود».

وی افزود: «نکته مهم دیگر در این زمینه کارآمد شدن آموزش زبان خارجی است که مقرر شد ارزیابی آن را وزارت آموزش و پرورش انجام دهد و همچنین پیرامون اهداف آموزش زبان خارجی و آموزش آن متناسب با نیازهای دانش‌آموزان و دانشجویان قرار شد که بررسی‌های لازم صورت پذیرد».

مخبر دزفولی تأکید کرد: «برنامه درسی زبان خارجی نیز حتما باید مورد تجدید نظر و بازنگری قرار گیرد و متناسب با یافته‌های جدید کارآمد و به روزرسانی شود؛ همچنین مقرر شد شورای عالی آموزش و پرورش و وزارت آموزش و پرورش در خصوص سن مناسب برای آموزش زبان خارجی به گونه‌ای که لطمه‌ای به زبان ملی و مادری وارد نشود و اقتضائات فرهنگی و ارزشی مورد توجه قرار گیرد بررسی‌های لازم را انجام داده و به همراه پیشنهادهای مرتبط به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند».

اکنون با شکسته شدن انحصار آموزش زبان انگلیسی در مدارس باید منتظر بود و دید تا آموزش و پرورش برای آموزش دیگر زبان‌های خارجی در مدارس آن هم در سال تحصیلی پیش روی چه برنامه‌ای ارائه خواهد کرد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.