“فروشنده ” اصغر فرهادی رکورد زد !!!

هاتف امروز: فیلم «فروشنده» که در دو روز اول اکران خود رکوردی تازه ثبت کرد، به گفته پخش‌کننده‌اش، علی سرتیپی بعد از ۹ روز اکران در تهران و شهرستان‌ها به فروش قابل توجهی رسیده و به مرز ۳ میلیارد تومان دست یافته است. این فیلم که در گروه آزاد اکران شده است، در کل کشور حدود ۳۸ سالن در اختیار دارد.
آمار فروش فیلم‌های روی پرده در حالی اعلام می شود که همچنان فیلم تازه اصغر فرهادی رکورددار است.

فیلم «فروشنده» که در دو روز اول اکران خود رکوردی تازه ثبت کرد، به گفته پخش‌کننده‌اش، علی سرتیپی بعد از ۹ روز اکران در تهران و شهرستان‌ها به فروش قابل توجهی رسیده و به مرز ۳ میلیارد تومان دست یافته است. این فیلم که در گروه آزاد اکران شده است، در کل کشور حدود ۳۸ سالن در اختیار دارد.

«فروشنده» با بازی شهاب حسینی و ترانه علیدوستی در جشنواره کن دو جایزه بهترین بازیگر مرد و بهترین فیلمنامه را دریافت کرد. فرهادی در نگارش فیلمنامه این فیلم به نمایشنامه مشهور آرتور میلر«مرگ فروشنده» توجه داشته است.

سرتیپی مدیر پخش «فیلمیران» درباره آمار فروش «لانتوری» نیز گفت: این فیلم که در ۳۵ سالن نمایش دارد، تاکنون فروشی برابر با ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان داشته است.

«لانتوری» کار رضا درمیشیان است که نوید محمدزاده، باران کوثری و مریم پالیزبان بازیگران آن هستند. این فیلم درون مایه‌ای اجتماعی دارد.

سعید خانی پخش کننده فیلم «من» نیز اعلام کرد که این فیلم بعد از سه هفته از آغاز اکرانش به فروشی برابر با ۱ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان دست یافته است.

اولین ساخته سینمایی سهیل بیرقی با در اختیار داشتن ۱۹ سالن سینما در تهران فروشی برابر با ۱ میلیارد و ۲۰ میلیون تومان در پایتخت داشته است. این فیلم که در ۱۷ سالن سینمای شهرستان‌ها نیز در حال اکران است، ۳۵۰ میلیون تومان در دیگر شهرها فروش داشته است.

«من» با بازی لیلا حاتمی و امیر جدیدی، بهنوش بختیاری، مانی حقیقی و … ساخته شده و در خلاصه داستان عجیب آن امده است: «ما رو نرقصون آذر!»

به گفته حبیب اسماعیلی پخش‌کننده فیلم «ناردون»، این فیلم بعد از ۴ هفته اکران به فروشی برابر با ۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان دست یافته است. «ناردون» در تهران ۲۵ سالن در تهران و ۶۰ سالن در شهرستان‌ها در اختیار دارد. «ناردون» با بازی امین حیایی فیلمی کمدی به کارگردانی فریدون حسن‌پور است.

اسماعیلی درباره آمار فروش «دزدو پری» هم گفت: این فیلم بعد از ۶ هفته اکران ۷۸۰ میلیون تومان فروش داشته است. «دزد و پری» که فیلمی برای کودکان و ساخته حسین قناعت است، در ۸ سالن سینمای تهران و ۲۵ سالن در دیگر شهرها نمایش دارد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.