رقابت شدید اسمارت فون ها بر سر استفاده از دوربین های سلفی بزرگ تر و بهتر

هاتف امروز:این روزها پرچمدارانی که کمپانی ها معرفی می کنند سعی دارند ویژگی های پرچمداران قبلی را بهبود بخشند و در نتیجه اخیرا کمتر شاهد نوآوری های جدی در اسمارت فون ها بوده ایم. هر سال پرچمدارانی معرفی می شوند که از دوربین های بهتر، فضای حافظه بیشتر، رم بیشتر، نمایشگر و باتری بزرگ تر برخوردارند، اما از نظر عملکرد هیچ ویژگی جدیدی در محصولات عرضه نمی شود.

به گزارش هاتف امروز؛ ظاهراً به نقطه ای رسیده ایم که تنها قطعه نرم افزاری که در یک اسمارت فون بیش از حد فعلی قابل ارتقا است، دوربین سلفی آن است. به نظر می رسد رقابت در بازارهای مختلف برای عرضه اسمارت فون هایی با بهره مندی از دوربین های سلفی با کیفیت بالا به شدت در جریان است.
بعنوان مثال، در کره جنوبی، بسیاری از تولیدکنندگان گوشی در چند ماه گذشته در کارنامه خود حداقل یک گوشی برخوردار از دوربین سلفی بسیار بزرگ را ثبت کرده اند. آخرین گوشی که قرار است به زودی راهی بازار شود Luna S شرکت تلکام است که از دوربین سلفی ۱۳ مگاپیکسلی به همراه تثبیت کننده خودکار و همچنین تثبیت کننده اپتیکال تصویر برخوردار است.
البته نباید فراموش کنیم که سونی نیز Xperia XZ را معرفی کرده که در بخش دوربین سلفی حرف های زیادی برای گفتن دارد. این گوشی از دوربین ۱۳ مگاپیکسلی سلفی برخوردار است. سایر تولیدکنندگان اسمارت فون مانند سامسونگ و ال جی نیز با معرفی گلکسی A8 و سری U با دوربین های سلفی ۸ مگاپیکسلی در این راه قدم گذاشته اند.
اما روند همچنان ادامه دارد و کمپانی های چینی مانند اوپو و ویوو هنوز در فکر ارایه گوشی هایی با دوربین های قدرتمند سلفی هستند. ویوو تایید کرده است که به زودی از دو گوشی X9 و X9 Plus رونمایی می کند که در پنل جلویی از دوربین دوگانه (۲۰ + ۸ مگاپیکسلی) برخوردارند.
احتمالا در چند سال آینده دوربین های سلفی قدرتمند به یک استاندارد در اسمارت فون ها تبدیل می شوند و در آن زمان کمپانی ها برای پیروزی در میدان رقابت باید بر روی قطعه دیگری از اسمارت فون ها تمرکز کنند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.