معاون حقوقی رییس جمهوری: برجام سندی دو جانبه نیست که تابع روابط ایران و آمریکا باشد

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان اینکه برجام سندی دو جانبه بین ایران و آمریکا نیست که تابع روابط دو کشور باشد، گفت:‌ برجام برگشت ناپذیر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز؛
حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری عصر دوشنبه در حاشیه نشست معاونان حقوقی دستگاه های اجرایی کشور و در جمع خبرنگاران درباره مواضع مطرح شده در آمریکا مبنی بر لغو برخی از بندهای برجام این مطلب را اعلام کرد.
معاون حقوقی رییس جمهوری با تاکید بر اینکه ایران کشوری مستقل و قدرتمند است، اظهار کرد: برجام یک سند حقوقی و قانونی بین المللی است که در شورای حکام، شورای امنیت و اتحادیه اروپا مصوب شده است.
وی ادامه داد: خیلی به مسائل ریاست جمهوری آمریکا و صحبت هایی که در تبلیغات انتخاباتی کاندیداها با هم مطرح شد، توجه نداریم.
انصاری تصریح کرد: به مسائل ریاست جمهوری آمریکا و صحبت های مطرح شده در ایام تبلیغاتی نامزدها توجه خاصی نداریم و خواست جهانی بر تدوام برجام است.
وی افزود: تصور من هم این نیست که در آمریکا برنامه ای برای برگشت به قبل از برجام باشد؛ چون ایران با اقتدار در مذاکرات حضور یافته و حقوق مردم را در قالب برجام تثبیت کرده است.
انصاری با بیان اینکه دست ایران پس از برجام بسته نیست، تصریح کرد:‌ جمهوری اسلامی ایران احترام به معاهدات بین المللی را که امضا کرده است مورد توجه قرار می دهد و اگر طرفی یا کشوری بخواهد با ایران روش دیگری داشته باشد، کشور ما نیز دستش بسته نیست.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.