هشدار روزنامه «کیهان» به اصغر فرهادی

هاتف امروز: روزنامه کیهان معتقد است که «اصغر فرهادی باید به این نکته توجه داشته باشد که همکاری وی با مؤسسه وابسته به حکومت قطر که همه‌چیز را در سطح جهان با پول معامله می‌‌کند و از هیچ جنایتی فروگذار نکرده است نمی‌تواند در نهایت به نفع ایشان باشد و باید از موارد مشابهی که در تاریخ معاصر و هم‌اکنون نیز شاهد آن هستیم عبرت بگیرد.»

به گزارش هاتف امروز به نقل ازایسنا، روزنامه «کیهان» در شماره امروز خود نوشته است: اصغر فرهادی از سوی انستیتو فیلم دوحه (وابسته به خاندان امیر قطر) که سرمایه‌‌گذاری فیلم «فروشنده» را هم بر عهده داشته است، به عنوان استاد انتخاب شد تا در ماه مارس ۲۰۱۷ در این مؤسسه به تدریس بپردازد.

به نظر می‌رسد تدریس فرهادی در این مؤسسه قطری در ادامه تعهدات قبلی‌اش برای ساخت فیلم «فروشنده» باشد، چراکه چهره‌های شناخته‌شده‌تری از فرهادی وجود دارند که با توجه به سرمایه این کمپانی قطری می‌توانستند به عنوان مدرس انتخاب شوند.

طبق برخی اخبار، این مؤسسه قطری با دلارهای نفتی توانست هر شش فیلم مورد حمایت خود را، در جشنواره فیلم کن امسال به عنوان برگزیده انتخاب کند. بر این اساس دور از ذهن نیست که با همین پول‌ها، فیلم «فروشنده» نامزد جایزه اسکار و گلدن‌گلوب و امثال آن نیز شده و حتی برخی از آنها را هم برنده شود!

گفتنی است قطر پیش از این توانسته بود با زد و بند مالی میزبانی جام‌جهانی فوتبال را به‌دست آورد. نفوذ دلار‌های نفتی برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس نظیر قطر باعث شد تا کمپانی‌‌هایی نظیر «گوگل» و «نشنال جئوگرافیک» واژه مجعول «خلیج عربی» را برای «خلیج فارس» برگزینند.

هم‌‌اکنون گروه‌های تروریستی مانند «داعش» و «النصره» توسط قطر حمایت مالی می‌شوند. پیش از این نیز رژیم سعودی توانسته بود با پرداخت پول، کرسی حقوق بشری سازمان ملل را به دست بیاورد با این حساب خرید جوایز اسکار و گلدن‌گلوب و… توسط قطر کاملا محتمل به نظر می‌رسد.

اصغر فرهادی باید به این نکته توجه داشته باشد که همکاری وی با مؤسسه وابسته به حکومت قطر که همه‌چیز را در سطح جهان با پول معامله می‌‌کند و از هیچ جنایتی فروگذار نکرده است نمی‌تواند در نهایت به نفع ایشان باشد و باید از موارد مشابهی که در تاریخ معاصر و هم‌اکنون نیز شاهد آن هستیم عبرت بگیرد.

گفتنی است جریانات شبه‌روشنفکر ایران همیشه منافع شخصی خود را به منافع ملی ترجیح داده‌اند کما اینکه امثال میرزا ابوالحسن‌خان ایلچی در قبال سفارت ایران در انگلیس و دریافت حدود ۲۵ سال مواجب از دولت بریتانیا، در کنار امثال سر گور اوزلی انگلیسی از عاملان قراردادهای ننگینی مانند ترکمانچای و گلستان و جدا شدن بخش‌های مهمی از خاک کشورمان شدند یا میرزا ملکم‌‌خان که با دریافت پول‌هایی به عنوان حق‌الزحمه عامل قراردادهای ننگین دیگری مانند رویتر و لاتاری شد.

با این حساب انتظار آن است که آقای اصغر فرهادی به حکومت قطر که پدر مالی تروریست‌ها محسوب می‌شود، «نه» بگوید و با پدرخوانده تروریست‌ها دست ندهد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.