استفاده از استخوان‌ جسد در جراحی‌ زیبایی

رئیس مرکز تحقیقات جمجمه، فک و صورت دانشگاه آزاد تهران گفت: از استخوان‌های اجساد در پردازش استخوان‌های فرد بیمار و جراحی های زیبایی استفاده می‌شود.

به گزارش هاتف امروز، به نقل از فارس، فرزین سرکارات درباره جراحی‌های فک و صورت گفت: جراحی فک و صورت رشته‌ای است که بسیاری از جراحی‌ها شامل جراحی‌های تروما، بازسازی ناحیه صورت، زیبایی، داخل دهانی و غیره را به خود اختصاص می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل آمار بالای تصادفات در کشور جراحی‌های تروما شیوع بیشتری دارد، گفت: همچنین جراحی‌های زیبایی آمار زیادی از جراحی‌های فک و صورت را در کشور به خود اختصاص می‌دهد.

رئیس مرکز تحقیقات جمجمه، فک و صورت دانشگاه آزاد تهران ادامه داد: بر همین اساس یک سمپوزیوم ۲ روزه به زودی توسط مرکز تحقیقات جمجمه و فک و صورت دانشگاه آزاد برگزار می‌شود که در آن موضوع بایومتریال‌ها یا جایگزین‌های استخوان مدنظر قرار دارد.

سرکارات ادامه داد: بایومتریال‌ها موادی بیولوژیک هستند که واکنش سریع در بدن ایجاد نکرده و در رفع نقایص استخوان‌ها نقش مؤثری دارند.

وی افزود: بایومتریال‌ها گاهی از خود بدنه فرد بیمار گرفته شده و گاهی منابع غیر انسانی دارد.

به گفته وی، در منابع انسانی از استخوان‌های لگن به طور مثال برای سایر استخوان‌ها استفاده می‌شود. منابع غیر انسانی نیز به سه دسته حیوانی، شیمیایی و اجساد است.

رئیس مرکز تحقیقات جمجمه، فک و صورت دانشگاه آزاد تهران با اشاره به اینکه از استخوان‌های اجساد در پردازش استخوان‌های فرد بیمار استفاده می‌شود، گفت: در بسیاری از تصادفات، استخوان‌های فرد دچار مشکل شده که می‌توان از استخوان جسد برای کمک به بیمار استفاده کرد.

به گفته وی برخی از استخوان‌ها نیز به صورت مصنوعی و در کارخانه تحت عنوان آلوپلاست تهیه شده و منابع حیوانی استخوانی شامل استخوان‌های شتر، گوساله، گاو و خوک است. البته در ایران از استخوان‌های خوک در این زمینه استفاده نمی‌شود.

دبیر علمی اولین سمپوزیوم بایومتریال و تکنیک‌های پیوند استخوان در جراحی‌های دهان گفت: نیاز به اینکه دانش‌ها در این زمینه به روز شود ضرورت دارد لذا این مسئله مد نظر ما قرار گرفته است

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.