جزییات دستور جنجالی ترامپ علیه شهروندان ایرانی و شش کشور دیگر

هاتف امروز: رئیس‌جمهوری جدید آمریکا امروز دستوری اجرایی صادرکرد که شامل ممنوعیت موقت ورود پناه‌جویان به آمریکا و تعلیق کردن ویزای ورود به آمریکا برای شهروندان سوریه و ۶ کشور منطقه خاورمیانه و آفریقا خواهد شد.

به گزارش هاتف امروز از رویترز، دونالد ترامپ روز گذشته در توییتر خود چهارشنبه را «روز بزرگ» خطاب کرد و آن را برای امنیت ملی آمریکا دارای اهمیت دانست. انتظار می‌رود دستور اجرایی ترامپ، ممنوعیت چند ماهه ورود پناه‌جویان به آمریکا را به استثنای اقلیت‌های مذهبی که تحت تعقیب و اذیت و آزار قرار گرفته‌اند، شامل شود.

دستور دیگر ترامپ شامل متوقف کردن صدور ویزا برای افرادی از کشورهای سوریه، عراق، ایران، لیبی، سومالی، سودان و یمن است.

دونالد ترامپ در ایام کارزار انتخاباتی وعده داده بود که از ورود پناه‌جویان به آمریکا ممانعت کرده و صدور ویزا برای شهروندان برخی از کشورهای خاورمیانه را محدود کند. او همچنین گفته بود اقداماتی فیزیکی همچون ساخت دیوار در مرز مشترک با مکزیک را به جهت جلوگیری از ورود مهاجران غیر قانونی انجام خواهد داد. منابع نزدیک به ترامپ گفته‌اند که دستور مربوط به ممنوعیت ورود پناه‌جویان به آمریکا و ساخت دیوار در مرز با مکزیک امروز (چهارشنبه) صادر می‌شود.

استفان لگومسکی مشاور ارشد در زمینه شهروندی و پناه‌جویی ایالات متحده در دولت اوباما می‌گوید: «رئیس‌جمهوری در آمریکا اختیار محدود کردن پذیرش پناه‌جویان و صدور ویزا برای برخی از کشورهای خاص را دارد.»

دونالد ترامپ در برخی از سخنرانی‌های جنجالی‌اش در مبارزات انتخاباتی خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا شده بود. ترامپ و نامزد مورد نظر او برای تصدی پست دادستان کل آمریکا یعنی سنتور جف سشنز گفته‌اند که می‌خواهند طرح ممنوعیت ورود پناه‌جویان به آمریکا را به کشورهایی محدود کنند که از جانب آنها خطری متوجه آمریکا است.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.